Стельова фарба

Фарби стельові повинні мати високу світлостійкість, стійкість до вологих й біологічних впливах. При фарбуванні стелі важливо приховувати нерівності та шорсткості, додати в інтер’єр глянсовий блиск або благородну матовість.

Показники паропроникності й вологостійкості також мають важливе значення. Каталог стельових фарб в магазині Prommax пропонує різні варіанти оформлення стель.

Види стельових фарб

Фарби стельові водоемульсійні — найпоширеніший спосіб освіжити інтер’єр. Крейдяні, акрилові, акрилатні і латексні фарби в асортименті здатні задовольнити всі вимоги до дизайну стелі. Однак, кожен підвид має свої особливості, які треба враховувати при виборі стельової фарби:

  1. Фарбування сумішшю крейди і води (побілка) — економніший, але застарілий і не практичний варіант. Така поверхня обсипається при механічному впливі, вбирає запахи і вологу, швидко втрачає первісну свіжість. Побілену стелю можна мити.

  2. Акрилові стельові фарби відрізняються особливою довговічністю, стійко переносять вплив вологи, запахів і світла. Матове покриття виглядає презентабельно, не виділяє токсичні випари та підходить до будь-яких видів будматеріалів.

  3. Акрилатна стельова фарба поєднує в собі кращі властивості акрилової і латексної продукції. Міцність, пластичність, швидке висихання, стійкість до температурного та вологого впливу, а також несприйнятливість до ультрафіолету і побутової хімії робить даний склад найбільш прийнятним варіантом декорування стель.

  4. Фарба для стелі латексна виготовляється з синтетичного латексу. Після висихання на поверхні утворюється пластична захисна плівка, яка не притягає до себе пил, стійка до світла, вологи і стирання. Існують глянцеві, матові та суперматові варіанти.

Крім емульсійних фарб на водній основі, фарбування стель виробляють силікатними і полівінілацетатними емалями. ПВА-фарби володіють високою щільністю й світлостійкістю, але не витримують вологе прибирання, так як при взаємодії з водою утворюють розлучення.

Силікатна стельова фарба характеризується відмінними експлуатаційними властивостями: екологічністю складу, вогнестійкістю, паро- й повітропроникністю, відсутністю вигоряння і високою покривістістю. Мінус – неможливість вологого або сухого прибирання через низьку стійкості до стирання верхнього шару.

Стельові фарби: колір

Сертифікат відповідності на стельову фарбу по ДСТУ, ТУ або ISO позначає основні технічні характеристики й вимоги до нанесення обробки. Виробники пропонують широку кольорову гаму на будь-який смак.

Супербіла, біла, чорна, кольорова, хаскі, дзеркальна, золота та інші стельові фарби можуть бути глянцевими, фактурними, матовими, напівматовими і суперматовими. Якщо відповідний колір не знайдений, багато будівельної фарби допускають змішування для досягнення потрібного тону.

Показано один результат