Фасадна фарба

Фарби фасадні — це оздоблювальний матеріал, затверджений сертифікатами відповідності ДСТУ, ISO, для зовнішніх робіт. Всі види фасадних фарб відрізняються гарною стійкістю до кліматичного впливу, механічних пошкоджень та вологи. Крім цього, покриття повинне мати презентабельний зовнішній вигляд і щільність, достатню для захисту конструкцій будівлі.

Ключові характеристики і ТУ для фарби фасадної

Каталог фасадних фарб в інтернет-магазині Prommax містить асортимент акрилових, водоемульсійних, водно-дисперсійних, латексних, силіконових, гумових, перхлорвінілових фарб у великій колірній палітрі. Є варіанти глянцевих, напівматових, матових і перламутрових покриттів для декору фасадів.

Базові тех. характеристики фасадних фарб:

  1. Концентрація сполучної речовини (акрилових, вінілових, силікатних, силіконових смол). Критерій відповідає за довговічність слоїв в умовах регулярного агресивного впливу ззовні.
  2. Паропроникність — ТУ і ГОСТ фасадної фарби регламентує рівень цього параметра для оптимального проникнення вологи всередину будматеріалу. Оптимальний показник – 130 г/м² на добу.
  3. Витрата фарби фасадної не повинен перевищувати 300 г/м² при нанесенні одного слою. Витрата варіюється в залежності від типу поверхні.
  4. Стійкість до УФ-випромінювання. Кращими барвниками вважаються акрилові фасадні фарби, а також барвники на базі полімерів і акрил-силіконових смол.
  5. Низька абсорбція. Для отримання високоякісного покриття використовується водостійка фасадна фарба, яка не дозволяє воді проникати під шар фарби та надійно захищає від забруднень.

Одним з головних критеріїв оцінки є зносостійкість. Фарба фасадна повинна витримати кілька тисяч циклів чищення, перш ніж повністю зникне з фасаду. Обмежено атмосферостійкі, всесезонні склади з високою стійкістю до розтріскування і відшаровування коштують дорожче інтер’єрних «побратимів», але дозволяють захистити зовнішню обробку від руйнування.

Вибір фасадної фарби

Для грамотного підбору барвника слід вивчити технічні характеристики різних типів фасадної фарби, вибрати відповідний колір або уточнити можливість змішення. На якість покриття впливає склад, щільність, покриваність, фактура і декоративні властивості.

Обов’язково враховувати тип поверхні, з якою доведеться працювати. Для пухких і пористих підстав (штукатурки, бетону, дерева) хорошим варіантом будуть вапняні, фасадні фарби на водній і полімерній основі. Піноблоки і бетону потрібна велика вологостійкість, тому вибирають гумову і силіконову продукцію.

Дерев’яні поверхні обов’язково слід захистити від патогенних мікроорганізмів, тому вибирають ЛФМ з антисептичними добавками — акрилові, полімерні фасадні фарби. Цегляній кладці добре підходять акрилові, силікатні або латексні фасадні фарби.

Показано один результат