Будівельні фарби

ДСТУ та інші сертифікати відповідності на будівельні фарби класифікують покриття за складом, типом плівкоутворюючий речовини й призначенню. Кожен продукт має особливий набір властивостей та використовується для певних цілей.

Фарби інтер’єрні, фасадні в асортименті

Основа будівельної фарби — головний критерій, який визначає технічні та експлуатаційні характеристики. За базі все ЛФМ можна розділити на чотири великі групи: клейові, силікатні, емульсійні та алкідні.

Перші використовують там, де високі вимоги до екологічності складу і низька вологість, тому що натуральний клей (ПВА, крохмальний, казеїновий) не витримує вологісного впливу. Для зовнішніх робіт клейові фарби не використовують.

Силікатна фарба містить в складі рідке скло, яке надає фінішу стійкість до перепадів температур і перешкоджають проникненню вологи й пара в поверхню. Це термостійка, гідроізолююча фарба для роботи на пористих матеріалах — дерево, бетоні, цеглі всередині та зовні будівлі.

Для гладких поверхонь (каменю, скла, кераміки) такий варіант неприйнятний, тому що має слабку адгезію. Колірна гамма силікатної групи обмежена через яскраво вираженою лужною базою.

Вологостійкі інтер’єрні фарби

До емульсійних будівельних фарб відносять акрилові, водоемульсійні, вододисперсійні, полівінілацетатні, силіконові й латексні. Загальне найменування цим різновидам присвоєно коштом особливої ​​структури: при змішуванні фарбувальних пігментів та сполучною бази виходить емульсія.

Сертифікати відповідності на будівельні фарби емульсійної групи передбачають їх використання як всередині, так і зовні будинків. Однак, слід знати особливості конкретного продукту:

  1. Акрилові — містять смоли, які надають фарбі еластичність, міцність, морозостійкість, несприйнятливість до УФ-випромінювання. Вологостійкі акрилові фарби можна мити, не боячись стирання верхнього шару.
    Можуть застосовуватися для фарбування штукатурки, дерева, бетону, металів за умови попереднього ґрунтування. Не витримують вогкості стін, тому нечасто використовуються для фасадів.
  2. Водоемульсійна — це вологостійка фактурна або структурна фарба, яка використовується для створення спец ефектів в інтер’єрі. Даний підвид відрізняється хорошою покриваністю, пластичністю, ідеально відводять пар і вологість.
    Захищають конструкції від виникнення мікротріщин та приховують вже наявні похибки. Недолік — з часом матові водоемульсійні фарби змиваються, тому, попри непогану стійкість до води, часто мити їх не рекомендується.
  3. Вододисперсійна фарба що миється допускає багаторазове миття, не вигоряє, витримує перепади температур й не відшаровується. Як у випадку з водоемульсійним типом, вододисперсійні будівельні фарби пластичні, міцні на розрив, можуть використовуватися для фарбування різних матеріалів.
  4. Полівінілацетатні — фарби стельові, тому що витримують вплив світла, жирів й масел. Їх не рекомендується часто мити, тому що з часом відбувається розмивання шару. Споживачі цінують екологічний склад, не токсичність, відсутність їдкого запаху, що важливо для внутрішніх робіт.
  5. Силіконові — відмінний вибір для фарбування мінеральних поверхонь. Коштом емульгованих силіконових смол вологостійка інтер’єрна фарба має гарну покриваність, еластичність, міцність, повітро- й паропроникність, стійкість до забруднень і мікроорганізмів.
  6. Латексні інтер’єрні фарби — самий вологостійкий варіант шляхом присутності латексу поміж компонентів. Ці ЛФМ використовують без обмежень по матеріалу для стін, стель, структурованих шпалер.
    Таке покриття можна мити хоч греблю гати без втрати первісного блиску. Однак, серед емульсійних фарб, латексні мають порівняно низьку світлостійкість.

Якими повинні бути зовнішні фасадні фарби?

Виробники фасадних фарб пропонують широкий вибір лакофарбової продукції для зовнішніх робіт. Для обробки екстер’єру оптимальним варіантом є вологостійкі представники емульсійного типу та алкідні масляні й емалеві фарби.

Олійні фарби — бюджетний спосіб освіжити зовнішній вигляд будівель і споруд. Єдиними недоліками можна вважати їдкий хімічний запах та пожовтіння покриття з плином часу.

Емалеві фасадні та інтер’єрні фарби характеризуються хорошою світлостійкістю, водонепроникністю, екологічністю. Споживачів також привертає доступна вартість такої фасадної фарби в Україні.

Де купити інтер’єрну і фасадну фарбу в Полтаві

Інтернет-магазин інтер’єрних та фасадних фарб «Prommax» пропонує величезний вибір будівельних фарб на будь-який смак. Ви можете купити лакофарбові та ґрунтувальні матеріали оптом та в роздріб з доставкою в Україні за привабливими цінами. Зателефонуйте нам або залиште заявку, щоб менеджер міг передзвонити й відповісти на питання, що цікавлять.