Грунтовка глибокого проникнення

Будівельна грунтовка глибокого проникнення призначена для нанесення на стіни, стелі, підлоги, фасади перед фінішною обробкою. Грунтування підвищує адгезію, зменшує витрату ЛФМ, клейових і шпаклювальних складів. Проникаючи всередину, грунтовка також захищає конструкції від біологічного, вологісного і механічного впливу.

Види грунтовок та їх ключові властивості

Грунт проникає всередину на глибину 0,5–1 см при витраті 50–300 г/м², але дані показники варіюються в залежності від різновиду грунтовки, якості підготовки поверхні, способу нанесення. Грунтове покриття просихає за 1–3 години — тут важливим фактором виступають температура й вологість повітря.

Грунтовки ДП класифікуються за складом і сферою застосування:

  • Акрилова — універсальна грунтовка з хорошими показниками поглинання і швидким висиханням. Дуже добре підходить для обробки стін під шпалери.
  • Силікатна — наноситься під силікатні ЛФМ для поліпшення паропроникності та стійкості до перепадів температур. Ідеальна для зовнішнього застосування.
  • Силіконова — вологостійка суміш, що зміцнює поверхні перед нанесенням будь-яких будівельних розчинів. Застосовується у внутрішньому і зовнішньому ремонті.
  • Алкідна — чудово працює на металевих чи дерев’яних елементах. Характеризується протигрибковими і антисептичними властивостями.
  • Латексна — добре приховує забруднення, іржу й кіптява на внутрішніх чи зовнішніх поверхнях.
  • Водно-дисперсійна — концентрована грунтовка ДП для всіх видів ремонту. Володіє відмінними експлуатаційними та захисними характеристиками — морозостійкістю, гарну адгезію.
  • Епоксидна — зміцнює грунтовку. Підвищує зносостійкість бетонних і металевих конструкцій.

Є ряд важливих завдань, що вирішуються за допомогою грунтовки розчину: знепилювання за рахунок «склеювання» частинок кришиться покриття між собою, заповнення пір для зниження витрати клею, фарби, шпаклівки та ін. Це особливо актуально, якщо ґрунтується штукатурка, гіпс, пористий бетон.

Навіщо потрібна глубокопроникающая грунтовка

ДСТУ, ISO та інші сертифікати відповідності регламентують використання сумішей на різних поверхнях: бетоні, гіпсі, штукатурці, дереві, металі та інші. Основне завдання грунту — забезпечити максимально надійне зчеплення оздоблювальних шарів.

Грунтовка глибокого проникнення захищає поверхні від розшаровування, руйнування під впливом вологи, вітру, кліматичних і механічних впливів. Деякі типи грунту перешкоджають виникненню грибка і цвілі.

Пропитка може нести і декоративну функцію — змішування дозволяє змінити колір стін, стелі або фасаду, щоб подальше фарбування було більш яскравим і однотонним. Колір грунтовки глибокого проникнення підбирають в тон або трохи світліше майбутнього шару фарби або лаку.

Показано один результат