Грунтовки глибокого проникнення

Будівельні грунтовки глибокого проникнення призначена для нанесення на стіни, стелі, підлоги, фасади перед фінішною обробкою. Ґрунтування підвищує адгезію, зменшує витрату ЛФМ, клейових і шпаклювальних складів. Проникаючи всередину, ґрунтовка також захищає конструкції від біологічного, вологісного і механічного впливу.

Види ґрунтовок та їх ключові властивості

Грунтовки глибокого проникнення проникає всередину на глибину 0,5–1 см при витраті 50–300 г/м², але дані показники варіюються в залежності від різновиду ґрунтовки, якості підготовки поверхні, способу нанесення. Ґрунтове покриття просихає за 1–3 години — тут важливим фактором виступають температура й вологість повітря.

Ґрунтовки ДП класифікуються за складом і сферою застосування:

  • Акрилова — універсальна ґрунтовка з хорошими показниками поглинання і швидким висиханням. Дуже добре підходить для обробки стін під шпалери.
  • Силікатна — наноситься під силікатні ЛФМ для поліпшення паропроникності та стійкості до перепадів температур. Ідеальна для зовнішнього застосування.
  • Силіконова — вологостійка суміш, що зміцнює поверхні перед нанесенням будь-яких будівельних розчинів. Застосовується у внутрішньому і зовнішньому ремонті.
  • Алкідна — чудово працює на металевих чи дерев’яних елементах. Характеризується протигрибковими і антисептичними властивостями.
  • Латексна — добре приховує забруднення, іржу й кіптява на внутрішніх чи зовнішніх поверхнях.
  • Водно-дисперсійна — концентрована ґрунтовка ДП для всіх видів ремонту. Володіє відмінними експлуатаційними та захисними характеристиками — морозостійкістю, гарну адгезію.
  • Епоксидна — зміцнююча ґрунтовка. Підвищує зносостійкість бетонних і металевих конструкцій.

Є ряд важливих завдань, що вирішуються за допомогою ґрунтовки розчину: знепилювання за рахунок «склеювання» частинок кришиться покриття між собою, заповнення пір для зниження витрати клею, фарби, шпаклівки та ін. Це особливо актуально, якщо ґрунтується штукатурка, гіпс, пористий бетон.

Навіщо потрібна глибокопроникна ґрунтовка

ДСТУ, ISO та інші сертифікати відповідності регламентують використання сумішей на різних поверхнях: бетоні, гіпсі, штукатурці, дереві, металі та інші. Основне завдання ґрунту — забезпечити максимально надійне зчеплення оздоблювальних шарів.

Ґрунтовка глибокого проникнення захищає поверхні від розшаровування, руйнування під впливом вологи, вітру, кліматичних і механічних впливів. Деякі типи ґрунту перешкоджають виникненню грибка і цвілі.

Пропитка може нести й декоративну функцію — змішування дозволяє змінити колір стін, стелі або фасаду, щоб подальше фарбування було більш яскравим і однотонним. Колір ґрунтовки глибокого проникнення підбирають в тон або трохи світліше майбутнього шару фарби або лаку.

Показано один результат