Будівельні грунтовки
Грунтовка будівельна — це сполучний розчин, що складається з плівкоутворюючих та дисперсійних компонентів синтетичного або природного походження. Це клейовий склад глибокого проникнення, який готує поверхню до подальшої обробки: поклейка шпалер, фарбування, укладання плитки або заливки підлоги.
Все про будівельні ґрунтовки
Основа під декоративну обробку повинна виконувати адгезивну, зміцнюючу та захисну функції. Застосування будівельної грунтовки й вирішує проблему поганого зчеплення матеріалів між собою, продовжує довговічність обробки, запобігає утворенню корозії, грибків, цвілі.
З огляду на те, що грунтовки є базовим шаром практично всіх фінішних покриттів, вимоги до якості суміші найвищі. Вибираючи ґрунт, обов’язково упевнитися, що є сертифікати відповідності ISO, ДСТУ або ТУ.
Будівельна грунтовка — склад
До складу ґрунтовки будівельної входять акрил, смоли, полімери, оліфа та гліфтальове з’єднання. Залежно від типу ґрунтовки присутність і відсоток компонентів змінюється. Однак, для всіх різновидів характерне утворення захисної плівки на обробленої поверхні. Ця плівка відповідає за знепилювання, зміцнення, адгезію та вирівнювання стін, стель, заливних підлог, фасадів.
Види будівельних ґрунтовок за складом:
- Акриловий ґрунт — універсальна суха або розведена суміш, яка здатна забезпечити достатню адгезію з бетоном або цеглою. Характеризується хорошими експлуатаційними характеристиками — швидким часом просушування, міцністю, відсутністю хімічного запаху.
- Полістирольна грунтовка придатна для використання на різних поверхнях навіть в умовах підвищеної вологості. Утворює товсту захисну плівку з діелектричними властивостями.
- Алкідні розчини гарантують хороше зчеплення на пластиці, пиломатеріалах, металі, ПВХ. Але «не дружить» з матеріалами що кришаться: гіпсом, шпаклівкою, штукатуркою. Має хорошу міцність при тривалому часу застигання — до 15 годин.
- Фенольна ґрунтовка будівельна економить лакофарбові склади на дерев’яних і металевих поверхнях. Відрізняється високими показниками вирівнювання контактної площі і антикорозійними властивостями.
- Мінеральні ґрунти оптимальні для бетонних, цегляних і газосилікатних конструкцій за рахунок присутності цементу, гіпсу і вапна. Повністю висихають за 3 години. Представлені в широкому асортименті для різних сфер застосування.
В якості додаткових компонентів виступають антисептичні, протигрибкові, органічні добавки, за допомогою яких досягаються певні цілі. В деякі марки додаються барвники, що несе декоративну і практичну користь — кольорова ґрунтовка більш економна при нанесенні.
Види ґрунтовок будівельних за призначенням
Сертифікати відповідності будівельної ґрунтовки наказують область застосування — для внутрішніх або зовнішніх робіт — і матеріали, до яких конкретний продукт підходить.
Ґрунтовки при будівельних роботах підбирають:
- для дерева — ґрунт повинен заповнювати пори, щоб згодом наносити фарбувальні та клейові склади більш тонким слоєм;
- для штукатурки — пропитка захищає поверхню від накопичення вологи, розмноження бактерій, забруднень й механічних пошкоджень;
- для металу головне — захист від корозії та вологісного впливу;
для пористих матеріалів — контакт захищає будматеріали від проникнення вологи всередину й забезпечує довговічність фінішного покриття; - для універсального застосування — ґрунтовка будівельна для гіпсокартону, дерев’яних, пластикових, оштукатурених конструкцій і специфічних робіт (наприклад, для декупажу) підвищує адгезію, заощаджує витрати фінішних матеріалів, покращує експлуатаційні характеристики поверхонь.
Якщо планується зовнішня обробка будови, варто звернути увагу на ґрунти з хорошими показниками щільності, стійкості до кліматичного та механічного впливу. Для інтер’єрних робіт вибирають спеціальні суміші без їдкого запаху, швидковисихаючі і паропроникні.
Скільки коштує будівельна ґрунтовка
Вартість будівельної ґрунтовки залежить від типу, складу і виробника. Однак, розцінки відповідають практичну користь ґрунтування. Адже оброблені поверхні міцніші і довговічніші, досягається економія часових і трудових витрат в ході ремонту.
Вигідно купити будівельні ґрунтовки в Україні оптом або в роздріб можна в інтернет-магазині Prommax, де представлений великий вибір сумішей для стін, стель, фасадів. Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за телефонами в розділі «Контакти», щоб уточнити подробиці замовлення та умови доставки.